Strzelanie – rozrywka nie tylko dla mężczyzn

Zainteresowania związane z militariami zawsze były kojarzone z mężczyznami. Nic dziwnego, skoro wedle aktualnych statystyk w polskiej armii kobiety stanowią 7,5%. Nie trzeba jednak należeć do wojska, by czerpać radość z obcowania z militarnym sprzętem, w każdym wieku!

Profesjonalna pomoc

Wyprawa na strzelnicę to łatwy i szybki pomysł na ciekawie spędzony dzień i nie trzeba znać się na broni oraz amunicji, by móc skorzystać z możliwości, jakie oferują takie miejsca. W każdym punkcie strzeleckim jest w ofercie strzelanie z instruktorem, który wyjaśni podstawy korzystania z broni palnej, oraz ustawi strzelającego tak, by zabawa była bezpieczna, a zarazem satysfakcjonująca. Ich fachowa wiedza potwierdzona jest certyfikatami ukończonych kursów.

Rozrywka dla każdego

Rosnąca popularność strzelnic sprawiła, że wiele z takich placówek zaczęło prowadzić nawet zajęcia dla najmłodszych. W komfortowych warunkach, pod nadzorem wyszkolonych instruktorów oraz opieką rodzica lub wyznaczonego opiekuna prawnego, strzelanie z dziećmi jest bezpieczne i edukacyjne. Nie tylko uczy koncentracji, cierpliwości oraz zdyscyplinowania, ale także buduje odwagę oraz szacunek dla broni. Strzelnice nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem takiej rozrywki, ale również zapewniają sprzęt potrzebny do ochrony zdrowia, jak wygłuszające nauszniki lub stopery. Dzień spędzony na strzelnicy może okazać się początkiem nowej, sportowej pasji.

Czy warto?

Strzelnica to miejsce dla każdego, niezależnie od płci czy posiadanej wiedzy militarnej. Odrzuca krzywdzące stereotypy łączące kobiety z malowaniem paznokci, a dzieci z piaskownicą i pozwala na wyzwolenie energii, jakiej nikt się w sobie nie spodziewa. Adrenalina towarzysząca posługiwaniu się bronią zapewnia emocje i niepowtarzalne wspomnienia na całe życie. Warto złamać schemat, by poznać coś nowego i niebanalnego, a zarazem w zasięgu ręki, czy to w formie elementu romantycznej randki dla dwojga, czy szalonego wieczoru panieńskiego.[:]