Obalamy 5 najczęściej powielanych mitów na temat strzelnicy

W ciągu ostatnich lat zauważono wyraźny wzrost zainteresowania strzelectwem. Wzrosła nie tylko liczba osób, które strzelectwem zajmują się na poziomie zawodowym, ale również amatorów, którzy strzelnice odwiedzają wyłącznie dla przyjemności. Jeśli i ty planujesz rozpocząć swoją przygodę ze strzelectwem, powinieneś wiedzieć, które z informacji o strzelnicach są prawdą, a które to od lat powielane mity. Tych jest naprawdę wiele, dlatego warto zweryfikować dostępne w sieci informacje, by nie wygłupić się na swojej pierwszej lekcji.

Strzelnice to niebezpieczne miejsca

Pierwszy mit dotyczący strzelnicy dotyczy kwestii związanych z bezpieczeństwem. Wiele osób rezygnuje z wizyty na strzelnicy z uwagi na bezpieczeństwo. Tymczasem musisz wiedzieć, że każda profesjonalna strzelnica musi spełniać szereg kryteriów, które dopuszczają ją do użytku. Wysoki poziom bezpieczeństwa sprawia, że dostępna jest również strzelnica dla dzieci.

Oczywiście warto mieć przy tym na uwadze, że choć strzelnice same w sobie są bezpieczne, to wypadki się zdarzają, dlatego za każdym razem, gdy planujesz się tam wybrać, musisz pamiętać o tym, by zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Strzelnice są tylko dla profesjonalistów

Wiele osób w dalszym ciągu wierzy w to, że ze strzelnicy korzystać mogą wyłącznie profesjonaliści. Tymczasem na rynku powstaje coraz więcej strzelnic, w których pracują profesjonalni instruktorzy strzelectwa. Strzelanie z instruktorem może być również doskonałą zabawą, która poza odpowiednią dozą rozrywki i adrenaliny, zapewni również pełne bezpieczeństwo.

Warto przy tym pamiętać, że aby udać się na strzelnicę, nie trzeba również mieć doskonałego cela, czy ostrego wzroku. Ten rodzaj aktywności warto traktować jako swego rodzaju rozrywkę, która z czasem może się przekształcić w prawdziwe hobby.

Na strzelnicy trzeba mieć odpowiedni strój

Ten mit po części jest prawdą, bo nie każdy strój sprawdzi się na strzelnicy. Panie powinny zrezygnować z wysokich obcasów, a panowie nie powinni ubierać najlepszej marynarki. Jednak na tym zasady dotyczące stroju się kończą. Wybierając się na strzelnicę, warto wybrać swobodny strój sportowy, który nie będzie utrudniał ruchów.

Na szczęście podczas wizyty na strzelnicy nie trzeba inwestować w specjalistyczne stroje militarne. Spodnie dresowe i wygodny T-shirt sprawdzą się w stu procentach.

Na strzelnicy strzela się wyłącznie z broni krótkiej

Mit o typie broni stale podsycają media, w których strzelnice przedstawiane są z jednej strony. W rzeczywistości na profesjonalnej strzelnicy można korzystać z różnorodnych typów broni, w tym bojowej, myśliwskiej, sportowej czy nawet historycznej. Strzelnice starają się wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich zainteresowanych, dlatego nie ograniczają się wyłącznie do jednego typu broni.

Jeśli podczas swojej pierwszej wizyty na strzelnicy chcesz spróbować wszystkich typów broni, jeszcze zawczasu dowiedz się, czy wybrany przez Ciebie punkt, dysponuje odpowiednim arsenałem. Wybierz to miejsce, które najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i zapewni Ci dostęp do różnorodnych typów broni. Pamiętaj, że niektóre strzelnice koncentrują się na wybranych typach strzelb, dlatego w celu uniknięcia przykrego rozczarowania, warto poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego miejsca dla siebie.

Strzelnice są niedostępne

Jeszcze do niedawna nie umieścilibyśmy tego punktu w mitach. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania strzelectwem pojawiło się wiele nowych miejsc, w których można strzelać z różnych typów broni. Niemal w każdym dużymi mieście znajduje się obecnie strzelnica. Warszawa zapewnia największą dostępność tego typu rozrywek, jednak i w pozostałych miastach, osoby chcące postrzelać znajdą do tego odpowiednie miejsce.

Pamiętaj przy tym, by w trakcie poszukiwania strzelnicy zwracać uwagę na jej bezpieczeństwo. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, profesjonalna strzelnica powinna spełniać szereg określonych przepisami prawnymi wymagań. Chcąc zapewnić sobie w pełni bezpieczną rozrywkę, wybieraj tylko te strzelnice, które zostały prawnie dopuszczone do użytku.

Wiele mitów dotyczących strzelnic utrzymuje się z uwagi na obawy użytkowników przed wizytą w takim miejscu. Choć zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania tego typu aktywnościami, to w Polsce w dalszym ciągu podchodzi się do broni z dużą rezerwą. Tymczasem broni, odpowiednio użytkowanej nie należy się bać. Przestrzegając ściśle określonych zasad obowiązujących na strzelnicach, nikomu nie może stać się krzywda.

Strzelectwo to rodzaj aktywności, która nada się dla każdego. Choć nie każdy będzie w stanie uzyskiwać spektakularne rezultaty, to z pewnością każdy powinien choć raz spróbować swoich sił w takiej formie aktywności. Jest to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, która zapewnia dodatkową adrenalinę, a przy tym pomaga wyładować nagromadzone w ciągu dnia emocje. Dodatkowo być może przy regularnych wizytach na strzelnicy i intensywnych ćwiczeniach uda Ci się osiągnąć tak dobre rezultaty, że zdecydujesz się rozwijać w tym kierunku.