Najważniejsze punkty w regulaminie strzelnicy

Strzelnice zapewniają bardzo bezpieczne środowisko do nauki dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, ale wymuszają również przestrzeganie konkretnych zasad bezpieczeństwa i zachowania na obiekcie. W jaki sposób należy się zachowywać na krytej strzelnicy, aby nie zagrażać sobie oraz innym pasjonatom?

Nie można wchodzić na tor, jeżeli ktoś go używa

Po wydaniu broni każdy klient strzelnicy przechodzi na tor. Osoby towarzyszące nie powinny w żadnym przypadku wchodzić pod lufę broni, bawić się pistoletami oraz innym arsenałem, a także wchodzić na tor, jeżeli ktoś z niego właśnie korzysta.

Nie można oddawać broni przypadkowym osobom

Kryte strzelnice udostępniają spory arsenał, którego nie można przekazywać w ręce niepowołanych, nieodpowiedzialnych osób, w tym dzieciom bez żadnego nadzoru. Strzelanie z instruktorem to najczęściej wstęp do poznania wszystkich zasad panujących na strzelnicy. To instruktor na początku podejmuje decyzję, czy w ogóle można strzelać, a bardziej zaawansowanych zawodników kontrolują później koledzy z klubu sportowego. A zatem na strzelnicy występuje naturalny system rozwoju i opieki doświadczonych nad amatorami.

Zero używek

Strzelnice zabraniają spożywania alkoholu oraz innych używek i nie warto łamać tej zasady, szczególnie dla bezpieczeństwa innych osób. Wykrycie takiego problemu skutkuje natychmiastowym wydaleniem z treningu i z dużym prawdopodobieństwem trwałym zakazem wstępu.

Strzelanie z dziećmi najczęściej pod kontrolą dorosłego

Dzieci można przyprowadzić na strzelnicę i to coraz częściej hobby rodzinne, ale nie bez nadzoru, czy dopilnowania pewnych formalności. Strzelnice nie mają jednorodnego regulaminu w całej branży i zasady nauki strzelania u najmłodszych różnią się w zależności od obiektu.

Przypomnienie najważniejszych zasad występujących w regulaminie strzelnicy

Na strzelnicy należy przestrzegać odgórnie ustalonych norm i słuchać instruktora. Nie można nikomu przekazywać naładowanej broni, ani wchodzić na tor. Kryte strzelnice to miejsca całkowicie wolne od spożywania alkoholu, coraz bardziej rodzinne z rozsądnie ustalonym sposobem zachowania zwiększającym bezpieczeństwo.[:]