Na strzelnicy z własną bronią – co warto wiedzieć?

Strzelectwo sportowe z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Trend ten zatrzymał się na moment w okresie pandemii, ale kiedy ograniczenia ponownie zostały poluzowane, zainteresowanie strzelectwem, a wraz z nim ilość pozwoleń na broń, ponownie wystrzeliły w górę. Inwazja Rosji na Ukrainę z pewnością przyczyniła się do rozwoju tej tendencji, ale nie bez znaczenia jest również to, że wielu ludzi poszukuje nowego hobby, które pozwoli im na wyciszenie się (tak, paradoksalnie warunki panujące na strzelnicy właśnie temu sprzyjają), zaspokajanie potrzeby współzawodnictwa albo realizowanie pasji kolekcjonerskiej. I chociaż strzelectwo jest powszechnie uważane za pasję męską, uprawiających ten sport pań wcale nie brakuje. Co więcej, w niczym nie ustępują one strzelającym panom. 

Często przygoda ze strzelectwem na naszej Strzelnicy FSO zaczyna się od zupełnego przypadku – ktoś otrzymał voucher w prezencie, ktoś inny brał udział w organizowanym u nas wieczorze kawalerskim czy firmowej imprezie integracyjnej, albo szukał rozrywki na deszczowy weekend i trafił właśnie do Strzelnicy FSO. Przekonując się, że strzelectwo to nie tylko świetny trening na koordynację ręka – oko, ale również doskonały sposób na naukę skupienia się, metoda na relaks i odprężenie, połknął bakcyla i chce rozwijać z nami swoją pasję, korzystając ze strzelnicy z własną bronią. 

Co musisz wiedzieć przychodząc na strzelnicę z własną bronią? 

Przede wszystkim nie wystarczy, że przyniesiesz ze sobą broń. Musisz również zabrać pozwolenie na jej posiadanie i okazać dokumenty potwierdzające uprawnienia strzeleckie. Prowadzący strzelnicę ma obowiązek wpisania Cię do Książki Strzelnicy, przyda się więc dokument tożsamości. Przed przystąpieniem do strzelania trzeba będzie zapoznać się z regulaminem strzelnicy i potwierdzić własnym podpisem zapoznanie się z nim. Udając się na strzelnicę, przed wyjściem z domu warto sprawdzić, czy Twoja broń jest sprawna i nie ma na niej żadnych uszkodzeń. Osoby z niesprawną bronią nie zostaną przez nas dopuszczone do treningu. Musisz się również zaopatrzyć w ochronniki słuchu i wzroku, chociaż przy tym też chętnie Ci doradzimy i pomożemy. Generalnie stosowna odzież sportowa ułatwi i uprzyjemni Ci strzelanie. Skoro posiadasz pozwolenie na broń, towarzystwo naszego instruktora nie będzie Ci konieczne, jeśli jednak zabierzesz ze sobą osobę towarzyszącą nie posiadającą licencji, pracownik strzelnicy będzie nadzorował Wasz trening. 

Co nasza strzelnica oferuje osobom z własną bronią? 

Korzystając ze Strzelnicy FSO po raz pierwszy (ale niekoniecznie tylko wtedy) warto zdecydować się na prywatne szkolenia. Usługi instruktora to niewielki wydatek, a z pewnością podniosą one komfort korzystania z własnej broni na strzelnicy, nie mówiąc o efektywnym wykorzystaniu spędzonego tu czasu i bezpieczeństwie strzelającego. Nasi instruktorzy to fachowcy z ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną, a pozyskane od nich wiadomości pozwolą Ci doskonalić swój warsztat strzelecki i zdecydować się na dalszą ścieżkę rozwoju. 

Przychodząc na strzelnicę z własną bronią, wynająć można stanowiska na osiach do strzelectwa statycznego. Posiadamy osie o długości 25 metrów i 100 metrów. Możemy Ci je wynająć np. na pół godziny lub na godzinę. Możesz również skorzystać z osi dynamicznej, która przewidziana jest do strzelania taktycznego i dynamicznego w kilku kierunkach, również na określony w regulaminie strzelnicy czas. Jeśli zachodzi taka potrzeba (np. spotkania tematyczne lub szkolenia grupowe) osoby z własną bronią mogą wynająć u nas salę konferencyjną.

Pamiętaj, żeby po każdorazowym skorzystaniu ze strzelnicy dokładnie wyczyścić broń. Z pewnością posiadasz odpowiednie akcesoria do jej konserwacji, gdybyś jednak potrzebował doradztwa w ich doborze – służymy pomocą. Twoja broń powinna być też odpowiednio transportowana. Rozważ zakup kabury do broni krótkiej, albo walizkę / pokrowiec do broni długiej. Ochroni to sprzęt przed wstrząsami i zanieczyszczeniem. 

Dlaczego warto uprawiać strzelectwo sportowe w Strzelnicy FSO? 

Wybierając Strzelnicę FSO trafiasz na profesjonalny obiekt powstały w nieczynnych halach produkcyjnych zakładów FSO. Tego typu obiekt dał nam szansę na przygotowanie tu przestrzeni przyjaznej rozwojowi Twoich zainteresowań. Znajdziesz u nas bogaty wybór sprzętu, znakomicie zaprojektowane pomieszczenia i fachową kadrę instruktorską, które spełnią nawet najbardziej wygórowane wymagania, a jednocześnie zapewnią Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Z pewnością zainteresuje Cię również bogata oferta zawodów i organizowane przez nas imprezy. Umożliwimy Ci wypróbowanie różnych metod i technik strzelania, z wykorzystaniem naszych osi statycznych i dynamicznych, co pozwoli Ci znaleźć najbardziej odpowiedni dla Ciebie styl.

Wbrew powszechnym opiniom strzelectwo sportowe nie jest ani drogą, ani niebezpieczną ani przeznaczoną dla wybranych formą spędzania wolnego czasu. Przynosi za to wielorakie korzyści osobom, które chcą rozwijać swoje umiejętności psychofizyczne i uprawiać fascynujące pasje. Spróbujcie! Być może na Strzelnicy FSO połkniecie strzeleckiego bakcyla.