Zima w Warszawie – co robić w mieście?

Warszawa – jak przystało na stolicę kraju, ma do zaoferowania równie wiele zimą, jak i latem. Wybrać się na lodowisko skute mrozem czy może lepszą atrakcją będzie rozrywka in-door, np. strzelnica na Pradze? Spokojny relaks podczas spaceru, a może  zjazd na nartach? Każdy znajdzie coś dla siebie!

Iluminacje świetlne

Jest wiele opcji do wyboru, gdyby ktoś chciał pozostać w Warszawie na czas ferii zimowych. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do podziwiania iluminacji świetlnych, których jest bez liku. Takie efektowne zdobienia przestrzeni można podziwiać m.in. w Multimedialnym Parku Fontann. Z kolei warto wybrać się do Fortu Bema, by po raz pierwszy w Polsce zobaczyć spektakularny Chiński Festiwal Światła.

Strzelnica na Pradze

Ferie to świetny czas, by nieco się zrelaksować – dlaczego by nie rozpocząć ich od „wysokiego C” i nie wybrać się od razu na największą strzelnicę w stolicy? Strzelnica na Pradze gwarantuje dobrą rozrywkę wszystkim miłośnikom strzelania – początkującym i zaawansowanym.

Strzelanie może być frajdą dla całej rodziny – strzelnica z dziećmi to ciekawa forma rozrywki, zwłaszcza jeśli dzieci są już dorosłe, ukończyły 18 lat. Można celować i oddawać strzały, żeby się odprężyć. Można też w ten sposób mimochodem zacieśniać więzi rodzinne.

Na strzelnicy na Pradze można poczuć się wolnym, celując z broni palnej, mając np. sportowe ambicje. Jednym z pomysłów na dobry, wspólny czas na strzelnicy w Warszawie, może być konkurs.

Warto zmierzyć się w gronie najbliższych, walcząc o laur zwycięzcy, by rozgrywka dostarczała jeszcze więcej adrenaliny. Wygranym może być osoba, która najwięcej razy trafi w środek tarczy lub odda najwięcej celnych strzałów z dużej odległości. Wygrany mógłby zdecydować, co jeszcze będzie w planach w danym dniu albo gdzie w Warszawie pójdzie się na pyszny obiad.

Lodowiska w Warszawie

Lodowisko na Rynku Starego Miasta w Warszawie uchodzi za jedno z większych i bardziej znanych. Wybór tej atrakcji z pewnością okaże się świetnym pomysłem, jeśli ktoś chciałby uczcić ważny moment w swoim życiu – samemu, z drugą połową albo z całą rodziną.

Lodowisk w Warszawie nie brakuje – znajdują się praktycznie w każdej dzielnicy. Do bardziej popularnych warszawskich lodowisk oprócz już wymienionych można zaliczyć to przy Pałacu Kultury i Nauki, a także znajdujące się na Placu Konesera.

Stadion PGE Narodowy

Jeśli ktoś mieszka niedaleko Stadionu PGE Narodowego, warto wziąć pod uwagę również i tę destynację. Zimą stadion zmienia się w centrum rozrywek dla ludzi w różnym wieku. Jedną z nich jest także lodowisko, a właściwie dwa lodowiska – gdyby ktoś czuł niedosyt, zawsze może jeszcze zdecydować się na curling, zjeżdżalnię z 12-metrowej górki lodowej, czy ogrzać nieco zziębnięte dłonie w zimowym miasteczku.

Górka Szczęśliwicka

Czy w Warszawie można pojeździć na nartach lub na sankach? Jak najbardziej – idealnie nadaje się do tego Górka Szczęśliwicka z wyciągiem narciarskim, koleją liniową, a także wypożyczalnią nart i innych akcesoriów.   To doskonały sposób na rozwijanie swoich umiejętności narciarskich, czy snowboardowych, a także na ich opanowanie od podstaw, w czym pomagają tutejsze zajęcia.

TEPfactor

TEGfactor, podobnie jak strzelnica w Warszawie, może sprawić, że adrenalina znacznie wzrośnie. Rozrywka in-door TEPfactor jest połączeniem łamigłówki z zabawą integracyjną. To doskonały wybór na miłe chwile razem w gronie od dwóch do sześciu osób. Żeby szczęśliwie rozwiązać wszystkie przygotowane zagadki, nie można polegać wyłącznie na sobie. Liczy się gra zespołowa – dla ludzi niezależnych świadomość, że powodzenie całej rozgrywki zależy również od innych, może być wyzwaniem, z którym warto się zmierzyć.

Trampoliny

Pozostając w temacie rozrywek w pomieszczeniach, warto nadmienić nieco o warszawskich hangarach z trampolinami. Pierwszy powstał przy Wale Miedzeszyńskim z ponad 60 trampolinami do wyboru, w tym z 6 sportowymi.

Obecnie działa również hangar przy ulicy Domaniewskiej – jest tutaj o 20 trampolin więcej. Dzieci i dorośli z chęcią wypróbują też poduchę powietrzną. Młodsi adepci sztuki skakania na trampolinie mogą również pobawić się w zbijaka, czy mierzyć się z przeszkodami w wydzielonej do tego strefie.[:]