Spotkanie firmowe na strzelnicy – jak je przygotować?

Integracja pracowników na strzelnicy powiązana z elementami grywalizacji, a także budowania zespołów to bardzo dobry pomysł na wzrost efektywności właściwie każdego przedsiębiorstwa. W jaki sposób zorganizować spotkanie firmowe na strzelnicy, aby spełniło cele rozrywkowe oraz integracyjne?

Dopasowanie jakościowego obiektu

Współpraca z odpowiednią strzelnicą to najczęściej połowa sukcesu ze względu na rozbudowany arsenał i zróżnicowany katalog zajęć, czy to na torze, czy w terenie. Niektóre strzelnice łączą zalety  nauki strzelania z bardziej bojowymi, taktycznymi aktywnościami na zewnątrz. Impreza integracyjna na krytej strzelnicy to z reguły dobry wybór na początek.

Wynajem całej strzelnicy, czy wykorzystanie obiektu w zwykłym dniu?

Jeżeli firma dysponuje większym zespołem i planuje powiązanie integracji z grywalizacją i oceną wyników konkretnych pracowników lepiej wynająć obiekt na cały dzień, aby osoby postronne nie miały wpływu na przebieg wydarzenia. Strzelnice udostępniają cały obiekt lub tylko część po negocjacjach, więc należy upewnić się, co do możliwości konkretnego miejsca przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Gotowy pakiet strzelania, czy projekt indywidualny

Strzelnice zapewniają gotowe pakiety cenowe uzależnione od liczy strzałów, czy rodzaju arsenału. Firmy w ramach integracji mogą poprosić o stworzenie spersonalizowanej usługi, nawet dodatkowych zabaw umożliwiających odkrywanie talentów u pracowników.

Nauka strzelania pokazuje, kto radzi sobie doskonale ze stresem i w zmiennych warunkach

Integracja na strzelnicy wymaga przestrzegania pełnego regulaminu. To ostatecznie instruktor dopuszcza każdego zainteresowanego na tor, bez żadnych wyjątków. Strzelanie odsłania wyraźnie pewne predyspozycje osobowościowe, w tym zdolność szybkiej koncentracji, opanowanie stresu, precyzję, a nawet potwierdza większe umiejętności manualne i kontrolowanie otoczenia. Przejście programu strzeleckiego przez pracowników daje dużo pozytywnych emocji i pozwala na budowanie efektywnych zespołów.[:]