Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/gunrange/domains/gunrange.vot.pl/public_html/wp-content/themes/honor/theme-specific/theme-tags.php on line 453
Rejestracja broni – zrób to przez internet!| Strzelnica FSO

Rejestracja broni – zrób to przez internet!

Strzelanie to hobby, które prowadzi często do pozyskania pozwolenia na broń. Procedurę rejestracji broni można przejść przez internet, a każdy nabywca powinien zrobić to w ciągu 5 dni od zakupu, o czym stanowi Ustawa o Broni i Amunicji.

Czego potrzeba do uruchomienia procedury rejestracji broni przez internet?

Podstawowe narzędzie to konto na platformie ePUAP oraz profil zaufany. Po przejściu pierwszych formalności warto przygotować oryginalny dowód nabycia broni. Faktura elektroniczna we wniosku wystarczy. Kolejny krok to wybranie zakładki pisma ogólnego do podmiotu publicznego i wypełnienie niezbędnych pół związanych z adresem instytucji (cała lista kodów skrzynek znajduje się w panelu – KWP na każde województwo), która odbierze wniosek. Wniosek nie może posiadać błędów formalnych w celu pozytywnego rozpatrzenia, dlatego najlepiej przed wysłaniem przejrzeć wszystko kilka razy i poprosić o ewentualny kontakt przez telefon, czy pocztę elektroniczną. Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia otrzymuje się po podpisaniu dokumentu elektronicznego profilem zaufanym i wysyłce. Dzięki temu każdy nabywca broni, który rejestruje broń przez internet ma rzeczywisty dowód na dopełnienie obowiązkowych formalności. Pełną rejestrację potwierdza wpis do legitymacji posiadacza broni. Strzelectwo sportowe wymaga od posiadacza broni dopełnienia norm wynikających z przepisów.

Formalności dotyczą tylko bardziej zaawansowanych zawodników

Oczywiście nie trzeba rejestrować broni przy zwykłym strzelaniu na strzelnicy. W takim przypadku to strzelnica udostępnia arsenał użytkowany na miejscu. Dopiero wyjazdy na zawody i postęp w dyscyplinie, uzyskanie pozwolenia na broń wymusza wejście na wyższy poziom formalny, ale prosty do ukończenia przez system online.

Na zakończenie

EPUAP to czytelny i stosunkowo prosty system, w którym można zakończyć procedury rejestracji broni w kilka chwil, nawet przez telefon, bezpośrednio po zakupie nowego arsenału do celów sportowych, czy kolekcjonerskich i warto to zrobić ze względu na szybkość i jasne potwierdzenie urzędowe złożenia wniosku stanowiące dowód w sprawie.[:]