Przepis na udany czas z rodziną – wizyta na strzelnicy

Tematem dyskusyjnym jest zabieranie dziecka na strzelnicę. Rodzice zastanawiają się, czy jest to dobry pomysł. Trzymając się zasad bezpieczeństwa i obowiązujących w tym miejscu reguł, można zorganizować dla całej rodziny fantastyczny czas, pokazując dziecku, jak pozytywny wpływ może mieć ta dyscyplina sportu.

Strzelnica jest miejscem rozrywki, spędzania wolnego czasu, ale i uprawiania sportu. Może edukować dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną.

Jaki jest minimalny wiek, aby zabrać dziecko na strzelnicę?

Polskie prawo nie przewiduje żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o korzystanie ze strzelnicy przez dzieci. Decyzja pozostawiona jest więc rodzicom – bardzo słusznie, ponieważ najlepiej znają marzenia i potrzeby swojej pociechy.

Nasza strzelnica w Warszawie również nie zabrania obecności najmłodszym dzieciom. Przyjęliśmy w tym zakresie pewne zasady:

  • poniżej 13 roku życia dziecko musi przebywać pod opieką rodzica,
  • między 13 a 17 rokiem życia, jeżeli małoletni otrzyma pisemną zgodę od opiekuna, może szkolić swoje umiejętności pod okiem instruktora.

Pragniemy podkreślić, że lata pomiędzy 13 a 17 są najodpowiedniejsze do opanowania podstawowych zasad obsługi broni, jest możliwość wyrobienia poprawnych nawyków. Sekcje młodzików i juniorów to fantastyczna forma integracji młodzieży.

Zapewniamy maksymalne zasady bezpieczeństwa, obiekt jest prowadzony przez doświadczoną ekipę, która czuwa nad przebiegiem strzelania i dba o to, aby każda osoba korzystająca z broni palnej obchodziła się z nią w prawidłowy sposób. To na nas spoczywa obowiązek prawidłowego przebiegu spotkania.

Co dziecko może robić na strzelnicy?

Rodzice zabierają najmłodsze dzieci na strzelnicę, aby razem przeżyć niesamowitą przygodę. Broń widziana jest przez nie w grach komputerowych, filmach, serialach, sklepach z zabawkami. Wizyta na strzelnicy daje możliwość wyuczenia zasad bezpieczeństwa.

Już u najmłodszych dzieci wyrabiają się zainteresowania przeróżnymi obszarami, może być nią nawet broń. Zdarzają się 6-latkowie, którzy potrafią wymienić różne rodzaje broni, opisać ich specyfikację, opowiedzieć o ich budowie. Rodzicom nie pozostaje nic innego, jak spełnić marzenie o wizycie na strzelnicy. Pod okiem specjalisty dziecko nauczy się zasad obsługi i zobaczy, że nie jest to zabawka. Uświadamiając najmłodszym jak broń jest niebezpieczna, uczymy ich poprawnych zachowań z bronią.

Strzelnica w Warszawie oferuje strzelanie z odpowiednio dobranej broni, pod nadzorem instruktora. Cała procedura odbywa się bez pośpiechu, jest czas na zadanie pytań. Dziecko przeżyje niesamowitą przygodę, będzie miało co opowiadać kolegom.

Dobry sposób na nawiązanie kontaktu z nastolatkiem

Poprzez wspólne zainteresowania możesz dotrzeć do żyjącego „w swoim świecie” nastolatka. Wielu rodziców zmaga się z problemem porozumienia z dorastającymi dziećmi. Jeżeli Twoje dziecko interesuje się strzelaniem lub chcesz jej pokazać własne zainteresowania, strzelnica w Warszawie jest odpowiednim miejscem do tego, aby przełamać wszelkie bariery i zadbać o jakościowy czas w gronie rodzinnym.

Strzelectwo jest specyficznym sportem, wymaga cierpliwości i koncentracji, sukces zależy od refleksu i znajomości obowiązujących zasad. W zetknięciu z bronią można odkryć nieznaną część siebie, nowe procedury postępowania i świadomość trzymania w ręku broni często działa na młode osoby mobilizujące. Wyrabia w nich poczucie odpowiedzialności, dostarcza silną dawkę emocji, wyczucia i koncentracji. Obecność nastolatka na strzelnicy może przynieść wiele korzyści, pogłębia świadomość ograniczeń ciała oraz psychiki, prowadzi do samodyscypliny.

Początek wielkiej pasji dziecka? Czemu nie!

Dzieci w różnym wieku odwiedzają naszą strzelnicę. Spotkania mają rozmaity przebieg oraz formę, dostosowywane są do wieku i możliwości najmłodszych. Zapewniamy wysoki poziom bezpieczeństwa, staramy się zadbać o fantastyczną atmosferę, jednocześnie przypominając ciągle o tym, z jakim narzędziem będziemy się mierzyć i że jest to oczywiście zabawa, ale tylko pod kontrolą, w tym miejscu. Każde spotkanie kończy się dzięki temu uśmiechem, pełnym zadowoleniem oraz poczuciem odpowiedzialności.

Niektórzy rodzice zabierający dzieci do strzelnicy są pełni obaw, sceptycznie nastawieni do tego pomysłu. Bardzo szybko jednak przeradza się to w radość ze spełnienia marzenia dziecka i pokazania mu czegoś całkiem nowego, co może przerodzić się u niego w pasję, a być może nawet w zawód. Jeżeli wizyta na strzelnicy aż tak spodoba się dziecku, warto zapisać je do klubu strzeleckiego. Można wtedy liczyć na połączenie strzelania z różnymi aktywnościami, będzie to fantastyczna rozrywka dla dorastającego człowieka.

Strzelnica w Warszawie – czy warto wybrać się z rodziną? Podsumowanie

Wizyta na strzelnicy wraz z całą rodziną ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jeżeli nie odwiedzisz tego miejsca, trudno wyrobić sobie na jego temat opinię. Warto nieco zaznajomić się z obowiązującymi zasadami, poznać specyfikę strzelnicy, aby zobaczyć, jak wiele korzyści można wprowadzić do swojego życia uczestnicząc w zajęciach strzeleckich.