Pomysł na ferie z dziećmi – wizyta na strzelnicy

Strzelnice coraz bardziej otwierają się na najmłodszych i organizują zajęcia w czasie ferii, co pozwala młodzieży na bardzo dynamiczny wypoczynek oraz na nabranie pewności siebie tak potrzebnej w życiu. Dlaczego ferie na strzelnicy to dobry pomysł?

Dzieci bez problemu dopuszczane do strzelania już od najmłodszych lat

Przede wszystkim dziecko znajdzie się pod opieką wykwalifikowanego instruktora i pozna unikalny sport, który wyrabia sylwetkę, koncentrację, dobry wzrok i w szczególny sposób nauczy odpowiedzialności za siebie oraz innych ludzi. Na strzelnicę dopuszcza się z reguły dzieci w wieku powyżej 10 lat, albo pod opieką rodzica, albo po przedstawieniu odpowiedniego zaświadczenia. Każda strzelnica posiada wewnętrzny regulamin, z którym warto się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o współpracy. Na torze można robić zdjęcia, a nawet udokumentować całą aktywność filmem. Dla wielu młodych osób ma to duże znaczenie.

Z czym się wiąże aktywność sportowa na feriach?

Aktywne ferie na strzelnicy oznaczają poznanie broni sportowej, w tym pneumatycznej. Niektóre obiekty organizują wewnętrzne wydarzenia powiązane z integracją, rozdawaniem słodkości, a także tarcz po zakończonym treningu. Dzięki temu młodzież może porównać wyniki i zmusić się do nieco większego wysiłku w przyszłości. Ferie sportowe wiążą się również z profesjonalnymi pokazami karabinów, czy standardowego wyposażenia strzelców. W wielu przypadkach trening sportowy rozszerza się na aspekt taktyczny. Dzieci po feriach mają wolną rękę, jeżeli chodzi o zapis do koła strzeleckiego. W niektórych szkołach dodatkowe aktywności przekładają się na lepsze oceny z zachowania, albo inne profity, więc warto takie hobby rozpatrzyć. Dołączenie do koła strzeleckiego rozszerza możliwości integracji i daje dziecku dostęp do profesjonalnego rozwoju sportowego.

Dobry pomysł na rozwój dziecka

Wizyta na strzelnicy to ciekawy pomysł, w którym występuje spora dawka nowej wiedzy, integracja, rywalizacja z nagrodami, spotkania z doświadczonymi trenerami strzelectwa sportowego. Instruktorzy starają się wciągnąć młodzież w świat sportu nie bez powodu, ponieważ daje wiele satysfakcji i masę pewności siebie.[:]