Jesienne spotkania integracyjne – pomysły

Jesień to doskonała okazja do integracji w przedsiębiorstwach i do poszukiwania nowych metod budowania efektywnych zespołów. Jakie pomysły warto wprowadzić w ramach jesiennej integracji pracowników, żeby przełożyły się na sukcesy komercyjne?

Kryta strzelnica w Warszawie

Kryte strzelnice to dobry pomysł na poprawienie odporności psychicznej, na zbudowanie pewności siebie u menedżerów, a nawet na porównanie pracowników pod kątem koncentracji i zaangażowania w osiągnięcie indywidualnych wyników. Na strzelnicach występują coraz częściej kąciki relaksu, spotkania z trenerami, kursy na każdym poziomie zaawansowania. Niektóre firmy po pewnym czasie wynajmują cały obiekt. To doskonałe miejsce na uwolnienie od stresu. W Polsce większość dorosłych ludzi nie ma doświadczenia z bronią, dlatego to świeża forma rozrywki, bardzo dynamiczna. Jednocześnie bezpieczna po przeprowadzeniu podstawowego instruktażu. Imprezy integracyjne na strzelnicy kończą się z reguły powtórką i wciągają.

Gry RPG

Kluby gier RPG przyciągają na integrację, ponieważ to kreatywna forma zabawy z nutką grywalizacji. Nie chodzi jednak tylko o gry RPG, ale nawet o planszówki finansowe, projektowane z myślą o menedżerach i nauce praw ekonomii. Wspólne przechodzenie gier pokazuje pracodawcy, w jaki sposób pracownicy podchodzą do abstrakcyjnych problemów i jak budują naturalną hierarchię. Kto prowadzi, kto wspiera, a kto obciąża drużynę i wymaga naprostowania. W grach doskonale objawia się osobowość pracowników i naturalne talenty.

Poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości, symulatory

Integracja w wirtualnej rzeczywistości umożliwia przeprowadzenie indywidualnych, ale też drużynowych testów. Niektóre firmy zajmujące się projektowaniem środowiska wirtualnego tworzą konkretne symulacje udoskonalające proces rozwiązywania problemów. Poza tym VR to świetna zabawa, nawet dla pracowników starszej daty.

Pozytywne podejście do integracji

Imprezy integracyjne na strzelnicy, wspólna zabawa przy grach RPG lub finansowych, spotkanie pracowników w wirtualnej rzeczywistości to tylko niektóre z najciekawszych propozycji dostępnych właściwie w każdym większym mieście.[:]